צמיחת ריסים

תמונה מספר 2 ווליום
תוכן עניינים #מעבר מהיר

ריסים הם שערות קטנות מסביב לעיניים שמטרתן להגן עליהן מכניסת גופים זרים כמו אבק ולכלוך. הריסים הם גם חלק שאנחנו אוהבות לטפח בגוף שלנו משום שהם מדגישים את העיניים שלנו ויכולים לשנות באופן ניכר את המראה של הפנים. לכל אחת יש קצב צמיחה שונה לריסים, אך יש כמה דרכים שבהן אפשר לעזור לתהליך ולמנוע פגיעה בשערות הדקות

אז למה הריסים לא גדלים?

יש נשים שהריסים שלהן דקים במיוחד, או שהצמיחה שלהם די איטית ואפשר לראות את זה במרווחים בין השערות או במראה דליל מסביב לעיניים. יש כמה סיבות לכך שהריסים דלילים ואינם גדלים:

  • שימוש בטיפות עיניים – על אף הפרדוקס, טיפות עיניים עלולות לייבש את אזור הריסים ואת הריסים עצמם, והם בתורם ייחלשו ויישברו
  • שימוש במסקרה – מסקרה היא מוצר איפור נפוץ שמטרתו לעבות את הריסים, אך למעשה המוצר הזה פוגע בחוזק השערות ומוביל לנשירתן
  • חוסר מקצועיות בהלחמת ריסים – נשים העוברות טיפולים קוסמטיים כמו הלחמת ריסים במכונים לא מקצועיים או בידיהן של מטפלות לא מקצועיות עלולות לחוות פגיעה בחוזק הריסים ובנשירה שלהם
  • שפשוף תמידי של העין – הריסים שלנו הם שערות דקות מאוד, ושפשוף תמידי וחזק של העיניים מותח את הריסים בשל הכוח הפיזי שבפעולה ובסוף גם גורם לתלישתם או לנשירתם
  • דלקות עיניים או בעיות עור – דלקות עיניים או בעיות עור עלולות לגרום לגירוי של העור, ואחד הסימפטומים של המצבים האלו עלול להיות נשירה של הריסים

קצת אנטומיה של העין

לעיניים שלנו יש 2 קבוצות שיער שמטרתן להגן עליהן מגופים זרים – הריסים והגבות. הגבות מרוחקות יותר מהעיניים ונמצאות מעליהן, והתפקיד שלהן הוא לעצור בעיקר את הזיעה הנוטפת מהמצח ולמנוע ממנה להיכנס לעיניים שלנו, אבל גם לחסום כל מיני גופים זרים העלולים להיכנס לעיניים ולפגוע בהן. לעומת הגבות, הריסים נמצאים ממש על עפעפי העיניים, והשערות בריסים דקות הרבה פחות מהשערות בגבות. הריסים הם אמצעי ההגנה האחרון של העיניים לפני שהגוף הזר חודר לעין, והם עוזרים לנו להגן על העיניים מאבק ומחלקיקים אחרים העלולים ליצור דלקות או נזק פיזי אחר לעיניים במגע. השערות בריסים וגם בגבות הן כמו שאר השיער על הגוף שלנו – הן מחוברות למערכת הדם וניזונות ממנה ובעלות זקיק הנמצא בתוך שכבת העור שלנו.

באילו דרכים אפשר לעודד צמיחה של ריסים?

לפניכן כמה המלצות למוצרים טבעיים ואורגניים שאפשר להשתמש בהם כדי לעודד את תהליך הצמיחה של הריסים ולשמור על השערות הקיימות חזקות ובריאות:

אלוורה

אלוורה היא מוצר נהדר לטיפול במגוון מצבים של העור, ובזכות עושר הוויטמינים שלה היא טובה גם לעידוד צמיחה של הריסים והענקת לחות. מומלץ למרוח אלוורה על הריסים לפני השינה ולהסיר אותה בבוקר למוחרת באמצעות מים פושרים.

שמנים

יש כמה שמנים שנשים רבות משתמשות בהם כדי לחזק את הריסים ולקדם צמיחה מהירה יותר שלהם כמו שמן זית, שמן קיק או שמן קוקוס. בתוך השמנים אפשר למצוא חומצות שומן העוזרות לחזק את הריסים, ויטמינים כמו ויטמין E המעניקים לחות ומוסיפים להם נפח ועוד חומרים חיוניים לשמירה על ריסים עבים, בריאים וחזקים. לפני הטיפול מומלץ לשטוף את הפנים, ולאחר מכן השתמשו בכמה טיפות של שמן ומרחו אותן בעדינות על הריסים בעזרת מברשת נקייה כפי שאתן מורחות מסקרה. מומלץ למרוח שמן על הריסים בלילה לפני השינה כדי להשאיר אותו על הריסים זמן ארוך ככל האפשר, ובבוקר למוחרת תוכלו לשטוף אותו מהריסים בעזרת מים פושרים.

סרום להזנת ריסים

מגוון חברות הקוסמטיקה בשוק מוכרות סרומים המיועדים להזנת הריסים ולחיזוקם. זהו הזמן לצאת לרשת הפארם הקרובה לביתך ולעיין ברשימת הרכיבים של הסרומים להזנת הריסים כדי למצוא את הסרום המושלם המכיל את החומרים המזינים החשובים כמו ויטמין E, ביוטין ושמנים למיניהם. אם יש לכן אלרגייה לחומרים כלשהם עליכן לוודא שהוא לא נמצא בסרום שאתן בוחנות.

תזונה

גם לתזונה הכללית שלכן יש השפעה על חוזק השערות ועל תקינות התהליך של צמיחת הריסים. השערות בריסים מוזנות מהחומרים בגוף בדיוק כמו השיער שעל הראש, ותזונה לקויה עלולה להוביל למחסור בוויטמינים החיוניים לשמירה על שערות בריאות וחזקות. השתדלו לשמור על תזונה מאוזנת המכילה את כל החומרים החיוניים הדרושים לנו לתפקוד תקין של הגוף.

שימוש בתה ירוק

יש המשתמשות בתה ירוק על הריסים כדי לחזק אותם ולעודד את צמיחתם. לאחר שהכנתן כוס תה ירוק, הניחו לה להתקרר. מרחו את התה הירוק לכל אורך הריסים והשאירו אותו שם למשך רבע שעה. בסוף הטיפול שטפו את העיניים במים קרים. השתמשו בתה בזהירות כדי להימנע מכניסה של החומר לעיניים.

ויטמינים

ויטמין E הוא הוויטמין הכי חשוב לשמירה על הריסים שלנו בריאים וחזקים. המטרה העיקרית שלו היא להעניק לחות, והוא שומר על הריסים וגם מונע יובש בעור הגוף בכלל ובעיניים בפרט. עוד ויטמינים הידועים כמשפיעים על תהליך צמיחת הריסים, מונעים נשירה ומחזקים את השערות עצמם הם ויטמין A (רטינול), ויטמין B1 (תיאמין), ויטמין B3 (ניאצין), ויטמין B6, וויטמין B7 (ביוטין).

הלחמת ריסים תעזור לצמיחת ריסים

נשים רבות פונות לטיפולי הלחמת ריסים כדי לספק לעצמן פתרון טוב ועמיד לבעיות של צמיחה איטית של ריסים או של נשירה קבועה. בתהליך של הלחמת ריסים המטפלת המקצועיות מדביקה אל הריסים הקיימים ריסים מלאכותיים בעזרת דבק מיוחד, וכך נוצר מראה של ריסים צפופים וארוכים יותר. הלחמת ריסים יכולה להיות מועילה במיוחד למי שנוטה לגעת בעיניים שלה הרבה – הריסים החזקים יותר יהיו עמידים למגע התכוף ולא יישברו במהירות כמו בעבר. מוזמנות לפנות לייעוץ מקצועי באתר שלנו כדי לבחון את המצב שלך ואת דרכי הטיפול המתאימות.

לסיכום

הריסים שלנו עלולים להישבר ולנשור בשל גורמים חיצוניים או עקב תזונה לקויה, אך שמירה על תזונה מאוזנת והענקת לחות וחיזוק לשערות באמצעות מוצרים כמו אלוורה, תה ירוק ומגוון סוגי שמנים יכולים לעזור לכן לשמור על ריסים צפופים, בריאים וחזקים.

מאמרים נוספים

תמונה ראשית של דגמי פינצטות מקצועיות
כללי

איפה קונים פינצטות מקצועיות? PrettyRiss

איפה קונים פינצטות מקצעויות? מוצרי הפינצטות המקצועיות של ‘האקדמיה לריסים וגבות Pretty Riss‘ הם אביזרי טיפולים ייחודים ויעילים במיוחד לסידור עצמאי בבית לבד של גבות

לשיחה לחצו כאן
PrettyRiss
שלום,
נשמח לעזור לך בוואטסאפ :-)